بیمه مسافرتی

مسافرت همیشه یکی از لذت بخش ترین تنوع های زندگی است، در برخی از مواقع درست در لحظات قبل از شروع سفر ممکن است اتفاقاتی مثل گم شدن مدارک و ... خوشی های سفرتان را تلخ کند. در این شرایط استفاده از بیمه مسافرتی تا حدودی به شما کمک می کند. بهتر است بدانید این بیمه نامه تنها برای سفر های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد و برای سفر های داخلی کاربردی ندارد. برای حوادثی که ممکن است در سفرهای داخلی رخ دهند می توان از بیمه مسئولیت و حوادث استفاده کرد. بیمه مسئولیت یا بیمه حوادث برای تمام سفرهای آموزشی، تفریحی و ... کاربرد دارد و در صورت ایجاد خسارت آن را جبران می کند. در ادامه به بررسی انواع بیمه های مسافرتی می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیمه تورهای داخلی

به طور کلی سفر کردن ممکن است خطرات بسیاری به دنبال داشته باشد، اگر مسافرت از طریق آژانس های مسافرتی یا تورهای گردشگری انجام شود، تیم گردشگری مسئولیت حوادث سفر را بر عهده خواهد داشت. این نکته را به یاد داشته باشید تنها در صورتی مسئولیت حادثه با آژانس گردشگری خواهد بود که حادثه مستقیما با تور مرتبط باشد، در صورتی که مسافران به دلیل سهل انگاری و بی احتیاطی دچار آسیب شده باشند خودشان مسئول خواهند بود و آژانس مسافرتی نقشی در پرداخت خسارت نخواهد داشت. لازم به ذکر است که آژانس های گردشگری نیز در صورتی که بیمه مسئولیت تور مسافرتی خریداری کرده باشند، جبران خسارت وارده در زمان مسافرت بر عهده شرکت بیمه خواهد بود و در غیر این صورت پرداخت خسارت مسافران باید توسط مدیر آژانس مسافرتی انجام شود. دو بیمه نامه‌ی، بیمه حوادث گروهی و بیمه مسئولیت از جمله بیمه هایی هستند که برای مدیران آژانس ها کاربردی بوده و لازم است. در ادامه به بررسی دقیق جزئیات و شرایط بیمه حوادث گروهی و بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی می پردازیم.

بیمه حوادث گروهی تورهای مسافرتی

در بیمه حوادث کلیه اتفاقاتی که ممکن است برای بیمه گذار رخ دهد تحت پوشش خواهد بود. یکی از موارد مهمی که در این بیمه نامه وجود دارد توجه به مفهوم "حادثه" است؛ به این معنی که واقعه ی به وجود آمده بدون قصد و اراده شخص بیمه شده رخ داده و در نهایت منجر به جراحت، از کارافتادگی یا نقص عضو و حتی فوت شخص شده باشد. تنها در صورت غیرعمدی بودن حادثه به وجود آمده شرکت بیمه خسارت را جبران خواهد کرد. به طور کلی بیمه حوادث به دو صورت گروهی و انفرادی ارائه می شود.

 

بیمه حوادث گروهی تورهای مسافرتی چه پوشش هایی دارد؟

هزینه پزشکی، غرامت روزانه، نقص عضو يا از كارافتادگی دائم (كلی يا جزئی)، غرامت فوت از جمله پوشش هایی هستند که در این بیمه نامه قرار دارد. در صورت تمایل بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش های بیشتری مثل پرداخت خسارات به وجود آمده در ورزش های قایق رانی، اسکی، فوتبال و کوهنوردی و... را نیز تحت پوشش قرار دهد. لازم است بدانید هر فرد و گروهی می تواند از بیمه حوادث استفاده نماید و این بیمه تنها برای مدیران تورها نیست.

شرایط بیمه حوادث گروهی تورها

به هنگام خرید بیمه نامه حوادث گروهی شرایط و نکاتی وجود دارد که لازم است به آن توجه کنید؛ در ادامه این شرایط را بررسی می کنیم: سقف تعهدات در پوشش فوت این بیمه نامه 50 میلیون تومان است که متناسب با شرکت بیمه مورد نظر ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر باشد. کمترین تعداد نفراتی که می توانند تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار بگیرند 10 نفر است. رنج سنی لازم برای صدور بیمه حوادث از بدو تولد تا 80 سال است. شرکت های بیمه تنها ده درصد از سرمایه فوت را برای پوشش هزینه های پزشکی بیمه شده پرداخت می کنند. مواردی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم شرایط کلی این بیمه نامه است. در برخی موارد نیز ممکن است شرایط به صورت توافقی میان متقاضی و شرکت بیمه تعیین شود.

بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی

قبل از توضیح این بیمه نامه بهتر است بدانید بیمه مسئولیت به چه بیمه ای گفته می شود؟ بیمه مسئولیت برای کلیه مشاغلی است که ممکن است به هنگام کار کردن، برای کارکنان آن مجموعه حادثه ای رخ دهد، این بیمه نامه توسط کارفرما برای کارکنان درخواست داده می شود. بیمه مسئولیت زیرشاخه های بسیاری دارد که یکی از انواع آن بیمه مدیران تور و مسئولان آژانس‌های مسافرتی داخلی در برابر مسافران آن است. با استفاده از بیمه مسئولیت به هنگام بروز حادثه، جبران خسارات وارده بر عهده‌ی شرکت بیمه گر خواهد بود.

پوشش های بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی

هزینه های پزشکی، نقص عضو و فوت از جمله پوشش هایی هستند که در بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی ارائه می شوند.

بیمه مسئولیت تورهای مسافرتی چه شرایطی دارد؟

بیمه مسئولیت بخشی به نام سرمایه اولیه دارد، کلیه خساراتی که در آینده به بیمه گذار پرداخت خواهد شد بر اساس همین سرمایه اولیه تعیین می شود. متقاضی می تواند به هنگام عقد قرارداد مقداری سرمایه فوت مشخص کند و بر اساس همین مقدار سرمایه فوت، پرداخت هزینه‌های پزشکی و… تعیین نماید. حق بیمه مسئولیت نیز بر اساس همان سرمایه اولیه مشخص می شود.

خرید بیمه مسافرتی

برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی می توانید از سایت ما استفاده کنید. در قدم اول لازم است از لیست فرم های بیمه مسئولیت، بیمه مسئولیت تور های مسافرتی را انتخاب کرده و سپس بعد از تکمیل فرم فایل بیمه نامه خود را دریافت نمایید. علاوه بر امکان خرید آنلاین بیمه مسافرتی از سایت ما، خدمات دیگری مثل استعلام قیمت آنلاین و همچنین مقایسه قیمت در کلیه شرکت های بیمه نیز وجود دارد.